niedziela, 5 października 2014

Brugia na weekend

Miejsce: Brugia, Belgia
Termin: 26-28.07.2014

Było już o jedzeniu w Brugii teraz czas na atrakcje. 
Brugia to przepiękne miasto, w który mamy tak wiele atrakcji godnych zobaczenia, że warto spędzić tu przynajmniej 2 dni. Ja przyjechałam w sobotę popołudniu i niestety większość miejsc była już zamknięta. Miałam jedynie niedzielę i niestety nie udało się zrealizować wszystkiego co było w planach.
Jeśli nastawiacie się na zwiedzania to zachęcam do zakupu Brugge City Card. Upoważnia do zwiedzania większości atrakcji w Brugii. Karta możliwa do zakupu na 48 h lub 72 h. Odwiedzenie przynajmniej 4 muzeum zwraca koszt karty. Karta do kupienia w punktach informacyjnych. Więcej informacji na stronie: www.bruggecitycard.be

Poniżej miejsca warte zobaczenia:
1. Wieża Belfry
Najbardziej charakterystyczny punkt Brugii. Wieżę widać z każdego miejsca w jakim się znajdujemy. Warto również wejść na wieżę i podziwiać niezwykły widok na całą Brugię.
b2ap3_thumbnail_DSCF4136.JPG
b2ap3_thumbnail_DSCN0583.JPG
2. Historium Bruges
Jest to interaktywne muzeum historii Brugii. Powiem szczerze... było to najlepsze muzeum w jakim byłam w życiu. Zostało ono stworzone tak, że czułam się jakbym przeniosła się do średniowiecza. Przechodząc z pokoju do pokoju widzimy i czujemy się częścią historii tego miasta. Polecam!!!
b2ap3_thumbnail_f1769024.jpg
b2ap3_thumbnail_DSCF4292.JPG

3. Choco story
Muzeum czekolady. Będąc w Belgii musicie koniecznie się tam wybrać. Oprócz wielu ciekawostek dotyczących historii i wyrobu czekolady jest możliwość zobaczenia jak robi się praliny - z degustacją na końcu. Smakowite przeżycie.
b2ap3_thumbnail_DSCN0573.JPG
b2ap3_thumbnail_DSCN0563.JPG

4. Frietmuseum
Nigdy nie przypuszczałam, że kiedykolwiek pójdę do muzeum frytek. Tylko tacy maniacy frytek jak Belgowie mogli wymyślić takie miejsce. Najważniejsza informacja jaką zapamiętałam po wizycie w muzeum to fakt, że szczepy ziemniaków są przechowywane w Peru. Tak więc nie mamy się co obawiać, że kiedykolwiek zabraknie na tym świecie frytek ;) Ciekawe miejsce, w którym poczujemy jak wiele dla belgów znaczą frytki :)
b2ap3_thumbnail_f2672960_20141003-163738_1.jpg
b2ap3_thumbnail_f2335808.jpg

5. Kanały
Brugia to przede wszystkim sieć kanałów. Chodząc po Brugii mamy je na każdym kroku. Wyglądają pięknie zarówno w dzień jak i w nocy. Warto także przepłynąć się łódką i zobaczyć miasto z innej perspektywy. 
b2ap3_thumbnail_f1859520.jpg
b2ap3_thumbnail_DSCF4235.JPG

6. Basiliek van het Heilig Bloed (Bazylika św. Krwii)
Słynie przede wszystkim z tego, że posiada relikwie - fiolkę z krwią Jezusa. Jednak poza relikwiami sama bazylika jest godna zobaczenia ze względu na swój piękny wygląd.
b2ap3_thumbnail_DSCF4219.JPG
b2ap3_thumbnail_DSCF4227.JPG

7. Koeleweimolen (Stary wiatrak)
Jeśli mielibyście ochotę na mały spacer po mieście, wart przejść się na obrzeża starego miasta i podziwiać stare wiatraki. 
b2ap3_thumbnail_wiatrak.png

8. Grote markt (Rynek)
W obrębie rynku głównego znajdziemy większość powyższych atrakcji, a oprócz tego wiele kawiarenek, restauracji, barów z frytkami. Sam rynek jest bardzo zadbany, kolorowy i miły do odetchnięcia po całym dniu zwiedzania miasta.
b2ap3_thumbnail_DSCF4293.JPG

Inne miejsca, które warto zobaczyć a mi się nie udało to:
- Wystawa Salvadora Daliego (w wieży Belfry)
- Muzeum archeologiczne 
- Kościół Najświętszej Maryi Panny (rzeźba Michała Anioła "Madonna z Brugii", Najwyższa wieża w Belgii)
- Muzeum szpitala św. Jana (800 lat)
- Muzeum Diamentów
- Brouwerij De Halve Maan - ostatni działający browar w mieście, warzą piwo Brugse Zot, które dostaniecie w Brugii w każdej restauracji i barze.
Jeśli tylko będziecie mieli okazję odwiedzić Brugię nie zastanawiajcie się ani chwili. To miejsce poprostu musicie zobaczyć :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza